Brak produktów do porównania

Nasi milusińscy to najważniejsze w naszym życiu osoby. W tym miejscu chcemy stworzyć dla Państwa poradnik, który pomoże w doborze produktów dla dzieci. Mamy nadzieję, że nasze porady okażą sie dla Państwa pomocne - sukcesywnie będziemy modernizować tą zakładkę tak, aby informować o nowościach wprowadzanych do naszej oferty, zmianach czy odowiazujacych trendach. W zakładce tej znajdziecie Państwo informacje o materacach, łóżeczkach, łóżkach, meblach dla dzieci.

Jak wybrać materac dla dziecka?

Jakość snu małych dzieci, ma wpływ na ich komfort psychiczny i zdrowie może nawet bardziej niż dorosłych osób. Nasze pociechy podczas snu nie tylko odpoczywają, ale również rosną i rozwijają się. Dzieci dla zdrowego wzrostu i rozwoju potrzebują odpowiadających ich specyficznym potrzebom dobrych materaców, co nie znaczy, że muszą być one luksusowe - muszą być właściwe.

W przypadku materaców dziecięcych zbędny jest wyraźny podział na strefy, ponieważ dzieci rosną, często na łóżku "pełzają" po całym materacu przybierając przy tym  przeróżne pozycje, wszystkie dziaci charakteryzuje raczej "niespokojny sen". Dla wzrostu i prawidłowego rozwoju kręgosłupa jest natomiast bardzo ważne jego właściwe i pewne podparcie.

Wśród materaców dziecięcych pojawiają się materace

Piankowe - wyprodukowane z wysokiej jakości poliuretanowej pianki o średniej i wyższej sztywności.

Piankowo-kokosowe – dwustronne, w pierwszym okresie życia dziecka używamy strony z warstwą kokosu ponieważ jest ona najbezpieczniejsza, nie musimy obawiać się, że leżące na brzuszku niemowlę „przytka” sobie nosek. W późniejszym okresie odwracamy materacyk i nasza pociecha śpi na warstwie pianki.

Lateksowe – wykonane z wysokiej klasy, bezpiecznego lateksu. Dlaczego lateks? Lateks jest stosowany ze względu na swoje właściwości ortopedyczne a dzięki zdolności odpychania roztoczy , posiada również właściwości antyalergiczne, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne co czynią wypełnione nim materace bardzo higienicznymi

Lateksowo-kokosowe – dwustronne, (podobnie jak materace piankowo – kokosowe) w pierwszym okresie życia dziecka używamy strony z warstwą kokosu ponieważ jest ona najbezpieczniejsza, nie musimy obawiać się, że leżące na brzuszku niemowlę „przytka” sobie nosek. W późniejszym okresie odwracamy materacyk i nasza pociecha śpi na warstwie bardziej miękkiego lateksu.

Wszyscy producenci materacy dziecięcych dbają o to by ich produkty zdobywały niezbędne atesty, spełniały wszelkie normy niezbędne do użytkowania przez dzieci

Uzupełnieniem całości jest nie mniej ważny jest pokrowiec. Powinien być zdejmowany i z możliwością prania minimalnie przy 40°C, aby można było zachować niezbędną higienę.

Zachęcamy również do rozważenia zakupu ochraniacza na materaca – kilkuwarstwowa nakładka z bawełnianą powierzchnią i powłoką PCV wdolnej części, która ma za zadanie ochronę materaca przed zanieczyszczeniem cieczami. Wszyscy wiemy, że taka ochrona w "awaryjnych sytuacjach" bywa bardzo przydatna i ogranicza nieprzyjemne konsekwencje - wystarczy zdjąć nakładkę do prania, a materac może być nadal używany. Większość obecnych na rynku ochraniaczy bardzo dobrze odprowadza wilgoć i oddycha.

Szczególnie polecamy materace dziecięce firm:

HEVEA

HILDING

JANPOL

RELAKS

TECOMAT

VITMAT