Brak produktów do porównania

Uchwyty i Stoliki TV

Nasz sklep ma do zaoferowania Państwu szeroką gamę uchwytów do montażu nowego typu telewizorów, a także stolików TV z uchwytami do mocowania telewizorów lub bez. Wybór stolika bez uchwytu wydaje się być prosty. Pod uwagę możemy wziąć głównie pasującą nam estetykę, kolorystykę, czy styl jaki lubimy. Jeżeli już wybieramy stolik z uchwytem, należy bardzo dokładnie przeanalizować parametry, które są niezbędne w celu prawidłowego dopasowania uchwytu do posiadanego telewizora.

Podobnie ma się sprawa z samymi uchwytami do telewizorów. Wśród uchwytów posiadamy zarówno uchwyty ścienne z ramieniem, czy też płaskie, jak również sufitowe oraz biurkowe. Zanim jednak dokonacie Państwo ostatecznego wyboru warto zapoznać się z poniższymi radami, które zdecydowanie ułatwią podjęcie decyzji.

MINI-PORADNIK, CZYLI JAK WYBRAĆ UCHWYT LCD/PLAZMA/LED ?

1. Określ swoje potrzeby.
Poszukując uchwytu, najpierw należy ustalić jakiej funkcjonalności będziemy oczekiwać ?
Na potrzeby domowe gdzie obraz będzie oglądany ze stałej pozycji na wprost ściany, dobrym rozwiązaniem okaże się seria uchwytów płaskich - PL oraz DL firmy ARKAS.
Uchwyty te zawierają wbudowaną poziomicę w celu ułatwienia montażu. Wszystkie modele z tych serii zapewniają również regulację w pionie.
Warto także zainteresować się dedykowanymi telewizorom LED superpłaskimi uchwytami seri EP oraz FP. Uchwyty te zapewniają minimalną odległość ekranu od ściany, co pozwala wykorzystać w pełni urok telewizorów LED.
W przypadku, gdy nie mamy możliwości oglądania obrazu z jednej tylko pozycji, musimy zawęzić nasze poszukiwania do uchwytów z ramieniem, co umożliwi regulację położenia telewizora w poziomie. Takie uchwyty oferuje firma Arkas w linii LC oraz PLATINUM. Szczególnie tę drugą serię proponujemy wymagającym osobom, które cenią sobie estetykę ponad wszystko, a uchwyt na telewizor traktują jako nieodłączny element wystroju wnętrza.
Uchwyty LC oraz PLATINUM polecamy także pod zastosowania konferencyjne. W ofercie posiadamy modele mogące pochwalić się imponującym udźwigiem, co może okazać się niezbędne gdy dysponujemy dużym ekranem.

2. Najpierw sprawdź standard VESA.
Zazwyczaj pierwszym parametrem branym pod uwagę przy wyborze uchwytu jest rozmiar ekranu. Okazać się może w takiej sytuacji, że po takim dopasowaniu nie zgadza się nam rozstaw śrub montażowych w uchwycie i telewizorze.
Z pomocą przychodzi standard VESA, który określa wspomniany rozstaw i w znakomitej większości przypadków podawany jest także w specyfikacji każdego telewizora. Oczywiście wymiary na telewizorze muszą odpowiadać tym na uchwycie. Wymiary VESA są ustandaryzowane względem rozmiarów ekranów, toteż dobranie uchwytu pod kątem rozstawu śrub i rozmiaru ekranu nie powinno stanowić problemu.

3. Sprawdź maksymalny udźwig uchwytu.
W nastepnej kolejności upewnij się, że wybrany przez Ciebie uchwyt jest przeznaczony do telewizora o wadze jaką posiada Twój odbiornik. Co prawda w tej kwestii również występuje logiczna zależność od rozmiarów ekranu, jednak może się zdarzyć iż posiadany telewizor ma nietypową wagę wynikającą z unikalnego wyposażenia lub zastosowanych materiałów. Kiedy potwierdzisz ten fakt, możesz przystąpić do zakupu uchwytu.

4. Zamontuj i korzystaj.
Po przyjeździe do domu pozostanie montaż uchwytu na ścianie lub suficie. Uchwyty Arkas wyposażone są w zestawy montażowe oraz instrukcję, co minimalizuje kłopot. Kiedy zadanie to zakończymy sukcesem, pozostanie już tylko czerpanie przyjemności z oglądania widowiskowego kina oraz imprez sportowych.

UWAGA !!! kołki rozporowe dołączane do uchwytów firmy ARKAS nie nadaja się do montażu uchwytów do ścian typu karton-gips oraz z cegły "dziurawki" jeżeli na tego rodzaju ścianach zamierzacie Państwo montować uchwyt należy dokupić odpowiednie kołki montażowe.

Dopełnieniem oferty jest bardzo duży wybór uchwytów i stojaków do  głośników, wiszących półek RTV, a także maskownic i listw naściennych służących do ukrywania  kabli, jak również adapterów do uchwytów, przewodów TV i anten.